TÜM ÜRÜNLERİMİZ

Kasko Sigortası

MAKSİMUMUM GÜVENCE

Tüm yol ve seyahat gereksinimleriniz düşünülerek hazırlanan Geniş Kapsamlı Kasko Sigortası paketimiz ile sürüş keyfine konsantre olup, riskleri bize bırakabilirsiniz..

PROSİGORTA, aracınızın uğrayacağı hasarları ve üçüncü şahısların uğrayacağı maddi ve bedeni zararlar nedeniyle sorumluklarınızı güvence altına alır.

Yedek Arabanız Var!

Üstelik İstanbul, Ankara, Adana, Antalya ve Bursa da bulunan ileri teknoloji ile donatılmış, çağdaş Genel Servis'lerde aracınız onarılırken, size tahsis edilen aracınızla hayatınızı kesintisiz yaşamaya devam edersiniz..

Bir kasko poliçesinde aradığınız tüm özellikler…

Yeni Değer Klozu:

Poliçe süresi içerisinde meydana gelen bir kasko hasarı nedeniyle aracın tam ziya sayılması durumunda ödenecek tazminat miktarı; 1 yıl süre ile aracın marka, model, tip, aksesuar gibi özellikleri aynı olan yenisinin, piyasada ilan edilmiş olan anahtar teslim satış fiyatı olacaktır. Şu kadar ki, aracın birinci el (sıfır km) olması, trafiğe tescil tarihi ile sigorta düzenleme tarihi arasındaki sürenin 30 günü geçmemiş (30 gün dahil) ve araç cinsinin hususi otomobil, kamyonet, panelvan veya minibüs (8–14 yolcu) olması zorunludur. Bu koşulların yerine getirilmemesi durumunda kloz hükümleri geçersiz olup, kasko sigortası genel şartlarının ilgili hükümleri tatbik edilecektir. Şayet üretici firma veya distribütör tarafından araç üzerinde değişiklikler olmuşsa (donanım, tip, görünüm vs.) ödenecek tazminat miktarı için yeni tip aracın standart donanımı baz alınır. Araca emsal teşkil edecek sıfır km. aracın standart donanımı sigortalı araçtan farklı ve artı değer oluşturuyor ise, ilave donanım bedeli ödenecek olan tazminat bedelinden düşülecektir. Araç üretici firma tarafından üretimden kaldırılmış ise, ödenecek tazminat aracın piyasa değeri ile sınırlıdır.

Operasyonel kiralamalarda ve rent-a-car filolarında yukarıda belirtilen yeni değer klozu (sıfır km) teminatı geçersizdir.

Hasardan Eskime Payı Düşülmez:

10 yaşa kadar olan araçlarda süreli kullanım gerektirenler hariç diğer parçalardan eskime düşülmeden tam hasar ödenir.

Kasko sigortasında araç bedeli nasıl tespit edilir?

Araç bedelleri her ay Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği tarafından tespit edilmektedir.

Kasko sigortasının fiyatını hangi faktörler etkiler?

							Marka
							Tip
							Model
							Ruhsat sahibi bilgileri (yaş, cinsiyet)
							Hasar geçmişi
							Plaka il kodu
							Sigortalı İkametgah ili
							

						
Araç el değiştirdiğinde, kasko poliçesi de el değiştirir mi?

Araç el değiştirdiğinde, kasko poliçesi el değiştirmez. Poliçe iptal edilerek işlememiş günlerin primi gün esasına göre sigortalıya iade edilir. Aracı yeni satın alan kişi, isteği halinde yeniden sigorta yaptırabilir.

Hasarsızlığım hangi durumlarda bozulmaz?

Hasarsızlığa konu poliçenin Şirketimizde yenilenmesi şartıyla;

%100 kusursuz olduğunuzun belirlendiği hasarlar hasarsızlık indiriminiz hangi kademede olursa olsun , hasarsızlık oranınızı etkilenmez, bir üst orana çıkar. Poliçe dönemi içinde 1 adetle sınırlı olmak üzere yaşayacağı 1 adet cam veya radyo teyp hasarında hasarsızlık indiriminiz etkilenmez, bir üst orana çıkar. Poliçe dönemi içinde 1 adetle sınırlı cam veya radyo teyp hasarı dışında bir nedenden kaynaklı hasarında hasarsızlık indirimi bozulur. Ancak Sigortalımızın indirim oranı %40-%50 veya %60 oranda ise hasarsızlığını bozan bu durumda hasarında hasarsızlık indiriminiz bir kademe alta düşer. (İlgili hasar onarımınız "Genel Servis Onarım Merkezi”nde gerçekleşmiş ise indiriminiz aynı oranda korunur, bir alta inmez)

						
Sigorta şirketini değiştirirsem hasarsızlık indirimim devam eder mi?

Poliçeniz, sigorta dönemi içerisinde hiçbir hasara konu olmadı ise hak ettiğiniz hasarsızlık indirimi sigorta şirketini değiştirseniz bile devam eder. Hasar alınmış poliçelerde uygulama şekli sigorta sirketleri arasında farklılık gösterebilir.

Satılan aracımdaki hasarsızlığı yeni aracıma aktarabilir miyim?

Sattığınız araç yerine aynı kullanım tarzına sahip yeni araç aldığınız takdirde hasarsızlık indiriminiz yeni aracınızda da devam eder. İndirimden yararlanabilmek için poliçenin gününde yenilenmesi, yani kesintisiz devam ettirilmesi gerekir. Hasarsızlık indiriminizi aracınızı sattıktan sonraki bir ay boyunca kullanabilirsiniz

Aracımdaki ek aksesuarları poliçeme ekletebilir miyim?

Aracınızın üzerinde fabrika çıkışında varolan orijinal aksesuarlar teminata dahildir. Orijinal olmayan aksesuarları ise marka, tip, seri numarası ve bedel olarak beyan ederek poliçe teminatlarınıza dahil ettirebilirsiniz.


			

Standart Teminatlar

Aracın çarpması, çarpışması, devrilmesi, yanması Aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs nedeniyle kısmi hasara maruz kalması 3.sahısların muzipliği nedeniyle araca gelecek zararlar Grev lokavt terör ve halk hareketleri sonucu oluşan zararlar Sel ve su baskını zararları Sigara ve benzeri maddelerin teması sonucu oluşan zararlar Çekme, çekilme zararları Kemirgen hayvanların araca vereceği zararlar

				
Deprem, fırtına, dolu zararları, Muafiyetsiz ve muafiyetli olarak iki ayrı alternatif seçilebilmektedir.
Anahtar kaybı teminatı Sigortalı aracın anahtarının kaybolması ve çalınması sebebi ile aracın güvenliğini sağlamak için yapılan anahtarın kopyalanması alarm ve immobilizerin yeniden kodlanması komple kilit kontak setinin değiştirilmesi masrafları, olay başı ve yıllık toplam 2.000 TL limitle teminat altında olacaktır.
Özel Eşya Teminatı Sigortalı araçta bulunan şahsi eşyalar belirli şartlar dâhilinde 1.000 TL limitle teminat altına alınmaktadır.
Anahtarın gasp veya çalınması suretiyle kaybı Anahtarın bulunduğu mahale; kapı-cam kırmak, kilit uydurmak vb. şeklinde girilmesi, aracın orijinal anahtarının bulunduğu yerdençalınması veya gasp sonucu ele geçirilmesi halleri teminat kapsamındadır.
Otoparka ve valeye belge ile teslim edilen araçların çalınması Otoparka veya valeye bir belge karşılığı teslim edilen aracın çalınması sonucu meydana gelecek hasarlar %85'i sigortacı, %15'i sigortalı tarafından karşılanmak üzere müşterek sigorta esasına göre teminat altına alınmaktadır.
Konut ve Oto Adaptasyon Teminatı Sigortalı veya sigorta ettirenin özel kişi olması ile sürekli sakatlık teminatının sözleşmede bulunması kayıt ve şartıyla; sigortalı veya sigorta ettirenin, sigortalı aracı idare etmeleri esnasında gerçekleşen bir kaza neticesinde sürekli sakatlık oluşması durumunda, sigortalı aracın veya yukarıda belirtilen şartları sağlayan araç sürücüsünün ikametgahının adaptasyonu veya yeni bir engelli aracı temin etmesi için maruz kalınan masraflar, fatura ibraz edilmesi kaydıyla hasar başına ve yıllık toplam; azami 5.000 TL limite kadar karşılanır.
Mini onarım Bu hizmet sadece hususi ve kamyonet araçlar için geçerlidir. Bu poliçenin geçerlilik süresi boyunca meydana gelebilecek aşağıda tanımlanan küçük çaplı hasarlar belirtilen ölçüsel ve adetsel limitler kapsamında bedelsiz olarak giderilir ve bu kapsamda adresleri aşağıda yer alan “Genel Servis”lerde yapılan onarımlarda hasarsızlık indirimi kaybolmaz. Hizmetler: 1- Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme (Yılda üç adet ile sınırlı): Boyanın zarar gördüğü 15 cm çapa kadar ezik, vuruk ve çizikler 2- Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (Yılda üç adet ile sınırlı): Boyanın zarar görmediği 7,50 cm çapına kadar kaporta göçükleri 3- Boya Tamiri / Mini Yama (Yılda üç adet ile sınırlı): 30 cm çapa kadar plastik tampon sıyrıkları, 30 cm'ye kadar çiziklerden kaynaklı kaporta sıyrıkları. Mini Onarım hizmeti alabileceğiniz servis noktalarımızı öğrenmek için lütfen poliçelerinizi okuyunuz.
Şöför ve Yolcu Koltuk Ferdi Kaza Minimum 3.000 - Maksimum 50.000 TL limitler ile sürücü ve yolcular için; araçta bulunduğu sırada, araçtan inerken ve araca binerken oluşabilecek kazalar sebebiyle oluşabilecek bedeni zararlar teminat altına alınmaktadır.
Artan Mali Mesuliyet teminatı Hasar durumunda üçüncü şahıslara verilecek zararlarda işletenin sorumluluğu, Zorunlu Trafik Sigortası teminat limitlerinin yetersiz kalmasına karşı yüksek hadli ihtiyari mali sorumluluk sigorta teminatı ile güvence altına alınır.
Asistans Aracın çekilmesi ve kurtarılması, kaza halinde acil tıbbi nakil, hususi (özel otomobil) araçlar için ikame araç hizmetleri verilmektedir.
Hasarsızlık İndirimleri 1. yıl sonu yenilemede %30
2. yıl sonu yenilemede %40
3. yıl sonu yenilemede %50
4. yıl sonu yenilemede %60