TÜM ÜRÜNLERİMİZ

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası

MAKSİMUM GÜVENCE

Geleneksel Trafik Sigorta'larının güvence limitleri sınırlıdır. Trafikte seyrederken üçüncü şahıslara olan sorumluluğunuzun yüksek limitlerle güvence altına alınmasını isteyen bir araç sahibiyseniz veya otobüs ya da minibüs gibi araçlarla seyahat hizmetleri veriyorsanız, ayrıca İhtiyari Mali Mesuliyet - Ferdi Kaza Sigortası yaptırmayı düşünebilirsiniz. Özellikle toplu taşıma yapan seyahat şirketleri, daha büyük riskler ve sorumluluklarla karşı karşıyadır. Trafik Sigortası'nın yetersiz kaldığı durumlarda, İhtiyari Mali Mesuliyet - Ferdi Kaza Sigortası devreye girecek ve maddi sonuçları en ağır sorumlulukları sizin yerinize üstlenecektir.

Merak EttiklerinizİMM ve Ferdi Kaza Poliçesi hangi teminatları içermektedir?

İMM ve Ferdi Kaza poliçesi ile trafik poliçesi limitlerinin yetersiz kaldığı durumlarda devreye giren İhtiyari Mali Mesuliyet ve Ferdi Kaza Teminatları verilmektedir.

İMM ve Ferdi Kaza sigortası ile hangi kullanım tarzları teminat altına alınmaktadır?

Maksimum trafik sigortası Hususi (Özel Otomobil), Kamyonet, Kamyon, Minibüs, Küçük ve Büyük Otobüsler için poliçe düzenlenebilmektedir.

İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı neleri kapsar?

İhtiyari Mali Mesuliyet poliçesi zorunlu trafik poliçesi ile aynı risklere karşı teminat sağlamakta olup, zorunlu trafik poliçesi limitlerinin yetersiz kaldığı durumlarda devreye girmektedir.

Ferdi Kaza Teminatı neleri kapsar?

Kişinin poliçe kapsamında tanımlanan bir kaza nedeniyle, ölümü, geçici veya sürekli olarak iş görme yeteneğini kaybetmesi durumunda, sigortacı, sigortalı tarafından belirlenen ve poliçe üzerinde belirtilen limiti ler dahilinde toplu bir para ödenmesi şeklinde tazmin eder veya bu kaza neticesinde görmek zorunda kaldığı tedavi masraflarını yine sigortalı tarafından belirlenen ve poliçe üzerinde belirtilen limitler dahilinde karşılar.

İhtiyari Mali Mesuliyet ve Ferdi Kaza sigortasının fiyatını hangi faktörler etkiler?

							Kullanım Tarzı
							Plaka il kodu
							Teminat (İMM ve Ferdi kaza) limitleri
							

						

Teminat Kapsamı

İMM ve Ferdi Kaza poliçesi ile trafik poliçesi limitlerinin yetersiz kaldığı durumlarda devreye giren İhtiyari Mali Mesuliyet ve Ferdi Kaza teminatları verilmektedir.

İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı; zorunlu trafik poliçesi ile aynı risklere karşı teminat sağlamakta olup, zorunlu trafik poliçesi limitlerinin yetersiz kaldığı durumlarda devreye girmektedir.

Ferdi Kaza teminatı ise kişinin poliçe kapsamında tanımlanan bir kaza nedeniyle, ölümü, geçici veya sürekli olarak iş görme yeteneğini kaybetmesi durumunda, sigortalı tarafından belirlenen ve poliçe üzerinde belirtilen limitler dahilinde toplu bir para ödenmesi şeklinde tazmin eder veya bu kaza neticesinde görmek zorunda kaldığı tedavi masraflarını yine sigortalı tarafından belirlenen ve poliçe üzerinde belirtilen limitler dahilinde karşılar.