TÜM ÜRÜNLERİMİZ

YESS

SEYEHATLERİNİZ GÜVENCEMİZDE
Uluslararası Sağlık Güvencesine YESS!

Öğrenciler için artık yurtdışı eğitimi daha kolay. YESS Yurtdışı Eğitim Sağlık Sigortası ile artık yurtdışında da güvendesiniz.

PROSİGORTA’nın en yeni ve özgün ürünü olan YESS'in benzerlerinden en önemli farkı öğrencilerimizin sigortaları ile ilgili talepleri için yurtdışına 7 gün, 24 saat Türkçe hizmet veren bir call center hizmetinden yararlanabilmeleri ve poliçe süresince gümrükten giriş çıkış yapmaya gerek kalmaksızın teminatların geçerliliğini korumasıdır.

PROSİGORTA Yurtdışı Eğitim Sağlık Sigortası (YESS) ile yurtdışındaki eğitiminize gönül rahatlığıyla gidebilir, yurtdışı eğitiminizi, seyahatinizi ve sağlık güvencenizi kapsayan komple bir paketle güvenle eğitiminizi sürdürebilirsiniz.

Üstelik YESS ile ihtiyaç duyduğunuzda acil nakit avans desteğini de sağlamış olursunuz.

Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası hangi durumları teminat kapsamına alır?

Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası geçerli olduğu süre içerisinde eğitim amaçlı seyahat ederken Sigortalının hastalanması ya da bu süre içinde bir kazaya uğraması sonucunda gereken acil tıbbi yardım masraflarını, poliçede belirtilen teminatlar, haklar, yükümlülükler, özel ve genel şartlar çerçevesinde teminat kapsamına alır. Sigorta teminatı altına alınan masrafların, sigortalının hastalık ya da kaza sonucunda tıbbi açıdan gerekli olan tedavisiyle ilgili olması ve bu sözleşmede belirtilen teminatların kapsamı içerisinde yer alması gerekir. Sigortalının tedavi süreci içerisinde tedavisine konu olan hastalık veya kaza hali ile doğrudan ilgili olmayan başka bir hastalık veya kaza sonucunda oluşan masrafları ayrı bir tazminat konusu olarak değerlendirilir. Sigortalının seyahat ettiği ülkede kaza veya teminat kapsamındaki bir rahatsızlık nedeniyle vefat veya ecelen vefat etmesi halinde cenazenin daimi ikamet ettiği ülkeye nakli veya seyahat ettiği ülkede defni için yapılan masraflar, poliçede belirtilen limitler dahilinde ödenir.

Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası yaptırmak için bir yaş sınırı var mıdır?

YESS Seyahat Poliçesi sadece eğitim amaçlı yapılan yurtdışı seyahatleri için maksimum 65 yaşa kadar geçerlidir.

Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası teminatları standart mıdır?

Poliçe süresi boyunca geçerli olan teminatlar 4 farklı alternatif ile sizlere sunulmaktadır. Bunun yanı sıra standart paketin yanı sıra geniş paket satın alarak teminat yapınızı genişletebilirsiniz.

Poliçeniz kapsamında yer alan teminatlar seçmiş olduğunuz plana göre aşağıda belirtilmiştir.